Akademik Kadro

Aslı Yazıcıoğlu Ecz.
Eczacılık

Aslı Yazıcıoğlu, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olmasının ardından Koç Üniversitesi’nde MBA (İşletme Yüksek Lisansı) eğitimini tamamladı. Bir süre ilaç sektöründe onkoloji ürünlerinden sorumlu ürün yöneticisi olarak çalıştı ve bu süreçte yeni nesil onkoloji ürünlerinin Türkiye’ye getirilmesi çalışmalarında bulundu. Daha sonra 10 yıl süreyle İstanbul Anadolu Yakası’nın merkez eczanelerinden Defne Eczanesi’ni açtı ve yönetti. Bu süreçte kendi hayatında, aile bireylerinde ve çevresinde olumlu etkilerini deneyimlediği aromaterapiyi sadece kullanıcı değil aktif uygulayıcı olarak kürler haline getirmek için araştırmalarını derinleştirdi. ABD, İngiltere, İrlanda ve Fransa’da uluslararası sertifikasyon sağlayan kurumlarda temel ve ileri eğitimlerini tamamladı. Böylece aromaterapinin günlük ve estetik kullanımlarından başladığı çalışmalarını spektrumun diğer ucundaki “Medikal ve Klinik Aromaterapi” tarafında yoğunlaştırdı. Koku fizyolojisi ve kokuların psikoloji üzerindeki etkileriyle ilgili uzman psikologlar ile süpervizyon çalışmaları yaptı.

2016 yılında, Türkiye’de hastane çatısı altında yapılan ilk Klinik Aromaterapi uygulamalarını başlatan Aslı Yazıcıoğlu, Liv Hospital Ulus Hastanesi’ nde “Klinik Aromaterapi Uzmanı” olarak çalışmaktadır. Ayrıca yine aynı hastanede, multidisipliner ve bütünsel yaklaşıma sahip “Sağlıklı Yaşam Yönetimi Konseyi”nde üyedir. Burada "Kişiye Özel Fitoterapi, Aromaterapi ve Aktif Kozmetik Ürünlerin Geliştirilmesi" ile ilgili olarak çalışmaktadır.

Aromader Aromaterapi Derneği’nde Başkan yardımcısıdır.

Klinik Aromaterapi’nin en önemli uluslararası organizasyonu olan Botanica’nın Türkiye elçisi olan Yazıcıoğlu, Türkiye’de aromaterapinin bilinçli ve doğru gelişimine katkı sağlamak için, akademisyenler ve yabancı eğitmenlerin de katılımı ile, sağlık profesyonellerine yönelik eğitimler düzenlemektedir.

KA Akademi bünyesinde düzenlediği özel eğitimlerin dışında, İstinye Üniversite Eczacılık Fakültesi’nde misafir öğretim görevlisidir ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde uzman hekimler için düzenlenen Fitoterapi Programı’nda ders vermektedir.

Topkapı Kampüsü

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Maltepe Mah., Edirne Çırpıcı Yolu, No.9 Zeytinburnu, İstanbul, 34010

Telefon: 0850 283 60 00
Eposta: info@istinye.edu.tr

Mlpcare Medicalpark Liv Hospital VM Medicalpark