Akademik Kadro

Ömer Cenk DUMLU
Eczacılık

Lisans derecesini İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü'nden 1995 yılında alan Ömer Cenk DUMLU, 21 yıllık telekomünikasyon ve bilişim teknolojileri deneyimi ile otuzun üzerinde ülkede mobil ve sabit operatörlerle anahtar teslimi VAS – Katma Değerli Servisler projeleri gerçekleştirdi. Avrupa Birliği ITEA, Horizon2020, IPA2, Tübitak-Teydeb ve Teknokent AR-GE projelerinin yazımından, proje yönetimine ve raporlamalarına uzanan tüm süreçlerde de uzmanlık kazanarak, AR-GE konusunda geniş bir network ( İTÜ, Siemens, Atos, Gaz De France, Materna, Thales, Koç Sistem, Turkcell Teknoloj, v.b.) oluşturdu. Üniversite Sanayi işbirliği konularında da açılım yapacak öncü projelere imza atmıştır. ( ITEA2 - BAAS Projesi)

Halen kendi danışmalık firması IntegrUS bünyesinde AR-GE ve entegrasyon gerektiren ( Yazılım temelli telekomunikasyon, sağlık, otomasyon ve özel AR-GE) projelerde danışmanlık faaliyetlerini sürdürmektedir.

İnsanların, yeni dijital yaşam şekline uyum sağlaması için tüm geleneksel iş süreçlerinin yeniden ele alınması gerektiği mottosuyla; İş süreçleri ve son kullanıcı arasındaki amaca en uygun senaryoyu en uygun (makine öğrenimi, yapay zeka, nesnelerin interneti, BIG DATA..) teknoloji ile buluşturma noktasında yer almak hedefinde oldu.

Anahtar teslimi proje geliştirme ana konusudur. Eğitim, Danışmanlık ve Teknoloji Gözetmenliği (Mentoring) 
konularında da üniversitelere, sirketlere bilgi birikimini aktarmaya devam etmektedir. Aynı zamanda İstinye Üniversitesi’ nin AR-GE projeleri ile ilgili danışmanıdır.

Çalışma alanları: Telekomünikasyon ve Bilişim Teknolojileri, Sağlık Alanı Proje Yönetimi ve Danışmanlığı.

Topkapı Kampüsü

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Maltepe Mah., Edirne Çırpıcı Yolu, No.9 Zeytinburnu, İstanbul, 34010

Telefon: 0850 283 60 00
Eposta: info@istinye.edu.tr

Mlpcare Medicalpark Liv Hospital VM Medicalpark