Akademik Kadro

Neslihan Şahin Dr. Öğr. Üyesi
Eczacılık

17.10.1987 Bursa doğumluyum. Semmelweis Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi’nden Dr. Eczacı unvanıyla mezun olduktan sonra, İtalya'da yaklaşık bir yıl Avrupa Kozmetik Yönetmeliği ve Üretici/İthalatçı firmalara GMP (İyi Üretim Uygulamaları) üzerine bir danışmanlık firmasında görev aldım. Ayrıca yine İtalya'da bulunduğum süre içerisinde, profesyonel kozmetik ürünleri üreten global bir firmada Ar-ge ve ihracat bölümlerinde çalıştım. Türkiye'ye döndükten sonra Yeditepe Üniversitesi Kozmetoloji yüksek lisansına başladım ve mezun oldum. Mezuniyetim sonrası başladığım Yeditepe Üniversitesi Toksikoloji bölümünde doktora öğrenciliğim devam etmektedir.

Lisans, yüksek lisans ve doktora boyunca Avrupa Kozmetik Yönetmeliği, Avrupa'ya kozmetik ihracatı, kozmetik ürünlerde güvenlik değerlendirmesi ana başlıkları olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında birçok eğitim, kongre ve seminere katıldım. Brüksel Vrije Üniversitesinde Kozmetik ürünlerde güvenlik değerlendirmesi ve Dermokozmetik üzerine yoğunlaştırılmış eğitimlere katıldım ve sınavlarını geçerek başarılı oldum. Ayrıca yine Fransa Versailles’de bulunan Grup ISIPCA’da Fransız Parfum Sanatı, kokular üzerine yoğunlaştırılmış eğitimlerine katıldım ve sınavlarını başarı ile geçerek sertifika almaya hak kazandım. Şu an Türkiye'de Ceo’su olduğum Kozaş kozmetik A.Ş'de 3.kuşak olarak çalışmaktayım. Ayrıca Türkiye' deki yerli ve yabancı, kozmetik üretici/ithalatçı birçok firmaya kozmetik ürünlerin bildirimi, ÜBD (Ürün bilgi Dosyası) hazırlanması, Avrupa'ya kozmetik ihracatları, Avrupa e-portalı CPNP bildirimleri ve Avrupa'da Responsible Person hizmetleri olmak üzere danışmanlık hizmeti sunmaktayım.

Ayrıca, Milliyet Gazetesi Pembe Nar interaktif gazetecilikte yaklaşık iki yıldır kozmetik, sağlık, güzellik, estetik vb. konularda köşe yazarlığı yapmaktayım. Gazeteden gelen teklif üzerine bir yıl boyunca basılı yayın olarak, Milliyet Gazetesi Cadde Ek’inde köşe yazarlığı yaparak, her perşembe yazılarım yayınlandı. Köşe yazarlığıma Milliyet internet gazeteciliği Pembe Nar bölümünde devam etmekteyim.

Son olarak, kişisel farkındalığın ve doğru iletişimin hayatımızda ve çalıştığımız alanlardaki önemini göz önünde bulundurarak Kanada kuruluşlu ID Coaching International’dan profesyonel yaşam koçluğu eğitimleri aldım ve gerekli şartları tamamlayarak Profesyonel Yaşam Koçu unvanını almaya hak kazandım.

Topkapı Kampüsü

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Maltepe Mah., Edirne Çırpıcı Yolu, No.9 Zeytinburnu, İstanbul, 34010

Telefon: 0850 283 60 00
Eposta: info@istinye.edu.tr

Mlpcare Medicalpark Liv Hospital VM Medicalpark